Jezírko Soběšice 2016

Kdo bydlí v lese?

Ekoprogram s tématem života zvířátek v lese byl v brněnském ekologickém centru připraven pro žáky 1. – 2. ročníku a pro starší děti MŠ. Naši školáci se v úvodní části programu proměnili v lesní zvířata a dověděli se nemálo poznatků o potravě a příbytku živočichů. Venku v krásném přírodním prostředí si zahráli ekohry a v nedalekém lese poznali lesní dřeviny a jejich nepřátele. Z ekodílničky si do školy přivezli obrázek lékaře stromů. Do brněnské Lipky s určitě opět rádi všichni vrátí.

Mgr. Vladimíra Bobková

Žáci 3.-5.ročníku prožili dopoledne se šelmami.

Některé postřehy starších žáků:

V pátek jsme jeli do Brna na Lipku. Pozorovali jsme stopy zvířat, hlavně šelem. Byli jsme v lese, kde jsme hráli hru na hajného, který musel hlídat stromky.               (Lada Svobodová)

Bylo to tam super. Začínali jsme trusem šelem. Poté jsme šli šelmy stopovat do lesa. Také jsme si zahráli pár her. Jedním slovem : SUPER.                                        (Zdeněk Kalužík)

Nejvíc se mi líbilo, když jsme stopovali šelmy podle stop, trusu a okousaných šišek. Potom jsme si ukazovali fotky a videa z fotopastí.                                                     (Míša Mulidraňová)

Na Jezírku mě bavilo stopování šelem. Nakonec jsme ale našli jenom srnčí bobky.      (Martin Hynek)

Náhledy fotografií ze složky Jezírko Soběšice 2016