Den Země 2015

DEN ZEMĚ 2015

Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. I naše škola se do oslavy aktivně zapojila.

Chráníme naši planetu – žáci 1. – 3. ročníku

Od malička se učíme chránit sami sebe, svoje hračky , kamarády a všechno to, co máme rádi. V den svátku naší planety Země jsme se učili, jak ji ochraňovat , tedy alespoň ten malý kousíček, na kterém žijeme, po kterém chodíme do školy, kde bydlíme, kde si hrajeme. Seznámili jsme se pomocí hledání informací s problematikou šetření, třídění odpadu, nálezem nebezpečných látek, likvidací odpadu, ekologickým značením. Obrázky přírody nás uvedly do problematiky znečištěných vod, nemocných lesů, trpících zvířat a lidí. A proto, mějme rádi naši Zemi !

Žáci 4. a 5. ročníku si na interaktivní tabuli připomněli témata, která jsou s tímto svátkem spojena – třídění odpadu, šetření vodou a elektrickou energií, národní parky, péče o domácí mazlíčky a chování v přírodě. Vše zpracovali do koláže při skupinové práci. Poslední hodinu jsme se vydali hledat prohřešky dospělých obyvatel naší obce. Ve větrolamech neběhají jen různí živočichové a neroste tam spousta rostlin, jsou tam i cihly, plasty, plechovky a další odpad.

My tu chceme žít i za 50, 60, … let! Neznečišťujte nám naši přírodu. Jsme i vaše děti!