Lipka 2014

Žáci 4. a 5. ročník se v programu " Běžela ovečka" dozvěděli, jaký je význam pastvy pro člověka a pro krajinu, jak se zpracovává vlna od praní až k hotovému výrobku a co všechno se dá z ovčí vlny vyrobit. Vyzkoušeli si česání, předení i tkaní a vytvořili výrobek z ovčího rouna pomocí filcování. Program byl velmi zajímavý a všem se moc líbil.

Mgr.Naďa Davidová

JARO V PŘÍRODNÍ ZAHRADĚ ( 1. - 3. ročník )

Pohádka o nešťastném lístku zavede děti do přírodní zahrady. Na co by zahradník neměl zapomenout při jarní přípravě půdy? Jaký význam v ní má kompost? Je žížala užitečná? Kde na zahradě může žít ježek, žába a ještěrka? Je dobré mít tam i sýkorku? Na tyto a jiné otázky si děti odpovídaly pomocí pozorování, her a pokusů v přírodní zahradě v Brně v Lipce. Jako dárek si děti domů odnesly malé květináčky se zasazenými bylinkami.

Bc. Michaela Dúcká