Lentilkový týden 2013

Lentilkový týden

V tomto týdnu hýřila škola všemi barvami. Symbolem lentilkového týdne je kamarádství, spolupráce a vzájemná pomoc. Tvořili jsme projekty, které souvisely s barvami daných dnů. Naše práce se týkaly všech oborů výuky a myslíme si, že se nám velmi vydařily.

žáci 5.ročníku

Lentilkový týden v1. a ve 2. ročníku probíhal ve znamení skupinových soutěží v českém jazyce a v matematice. Žáci byli rozděleni do smíšených skupin a průběžně celý týden plnili dané úkoly. Nechyběly rozmanité barevné pomůcky, napětí a radost ze společně získaných bodů. Ukázalo se, že jsou děti opravdu jedna parta. Umí si rozdělit úkoly, pomoci si a vzájemně se podpořit.

Mgr.V.Bobková

Žáci 3. a 4. ročníku prezentovaly jednotlivé barvičky přímo ve vyučování. Červené úterý, zelená středa, modrý čtvrtek a žlutý pátek byly dny, kdy se třída sjednotila pomocí stejně barevného oblečení.  Děti kreslily obrázek  modrými pastelkami různých odstínů, zpívaly písničku o Slunci a zelené trávě, při plnění úkolů v českém jazyce používaly jen modré papíry nebo ochutnaly červené třešně z letní zahrádky.

M.Dúcká